Antoinetta - královna Francie


Dušan Kollár

Dušan Kollár

Dušan Kollár pochází z Banské Bystrice na Slovensku. Matka pochází z Prahy. Po maturitě na gymnáziu byl přijat na VŠMU v Bratislavě - obor herectví, kde v roce 1989 ukončil studium v ročníku Božidary Turzonovové a Pavla Mikulíka. Stal se členem divadla Andreja Bagara v Nitře, kde poprvé pracoval pod vedením režiséra Jozefa Bednárika. Poté, co si splnil svou brannou povinnost, odjel na 5 let pracovně do Skandinávie jako zpěvák tanečního orchestru. Při občasných návratech hostoval v divadle J.G.Tajovského ve Zvolenu, kde ztvárnil roli Lenyho ve hře O myších a lidech a Florinda v Sluhovi dvou pánů. V tom čase se již zajímal o kulturní dění v Praze a obzvláště o dění muzikálové. Rozhodl se, že se přihlásí na nejbližší konkurz. Tím byl muzikál Vlasy, kde se mimo jiné seznámil i s Martinem Kumžákem.

Následovala pražská spolupráce s J. Bednárikem na muzikálu Rusalka, kde si zahrál role Hajného a Vodníka. Zúčastnil se muzikálového projektu Mise. V roce 1999 se stal členem nového divadla Kalich, kde dostal příležitost v muzikálech Hamlet, jako Král Claudius, Krysař, jako Osud a Galileo, jako Papež Urban VIII. Kromě toho pracuje v rozhlase i dabingu, je sólistou Orchestru Karla Vlacha a spolupracoval jako zpěvák na albech K.Gotta, D. Hůlky, H. Zagorové, H.Vondráčkové, J. Ledeckého, I. Bartošové, P. Spáleného a jiných.

Je zakládajícím členem pánského vokálního kvarteta 4TET, ve kterém vystupuje s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem a Davidem Uličníkem.


TOPlist