Antoinetta - královna Francie


Jiří Škorpík

Jiří Škorpík

Vystudoval Pražskou konzervatoř, obor klarinet u profesora Polívky. Dále se věnoval oborům klavír, zpěv, skladba a aranžování, zobcová flétna, saxofon, dirigování … Více jak dvanáct let působil jako dvorní aranžér Karla Svobody (např. „Dracula“, „Hrabě Monte Cristo“, „Golem“). Je autorem filmové hudby k filmům „Hlídač č. 47“, „Kanadská noc“, „Kouzla králů“, nebo k seriálu „Ach, ty vraždy“.

Jako zpěvák, sborista, aranžér, dirigent, hudební režisér a instrumentalista spolupracoval na mnoha projektech předních umělců, producentů a divadel u nás i v zahraničí. Tím nejznámějším, jehož se stal doslova "duchovním otcem", je 4TET – vokální seskupení, kde ve svých naprosto originálních úpravách podává společně s Jiřím Kornem, Davidem Uličníkem a Dušanem Kollárem do posledního tónu propracované pěvecké výkony spojené s vizuálními zážitky, které oceňují diváci ve vyprodaných koncertních sálech celé republiky.

Podílí se na celé řadě dalších projektů, např. 4TET Symphonic nebo SMS* (s J.Svěceným, M.Mátlovou, D.Holým, P.Ludvíkem a T.Brožkem). Již počtvrté spolupracuje s Divadlem Spejbla a Hurvínka v Praze a s Robinem Králem je autorem divadelního „hitu“ Divadla S+H „Raz, dva, tři”, nebo protestsongu na podporu divadla. Připravuje také s velkým zájmem očekávané vlastní album “Tobě”. K jeho rozsáhlé umělecké aktivitě patří momentálně i komponování muzikálu „Antoinetta – královna Francie“ na libreto Jiřího Hubače a texty Pavla Vrby.


TOPlist