Antoinetta - královna Francie


Roman Vojtek

Roman Vojtek

Herec, zpěvák, tanečník a moderátor vystudoval brněnskou JAMU, obor muzikálové herectví. Již v průběhu studia hostoval v několika inscenacích Městského divadla Brno, například v muzikálech: Sny svatojánských nocí, Bastard nebo Divotvorný hrnec. Pak přišla nabídka angažmá v témže divadle a s ní spousta činoherních, ale hlavně muzikálových rolí jako např. PUK ve Snech svatojánských nocí (tento muzikál se hraje už 10 let) PRINC DANIEL v muzikálové baladě Petra Ulrycha. RADŮZ v Radůzovi a Mahuleně též P. Ulrycha. TONY a také BERNARDO ve West Side Story (za roli Tonyho byl v r.97 nominován na Cenu Thalie). Významná je také spolupráce s autorskou dvojicí Zdeněk Merta a Stanislav Moša. Kromě Snů a Bastarda účinkoval ve všech jejich dalších muzikálech, a to jako Bůh slunce ŠAMAŠ v Babylonu nebo jako ANDĚL ve Světě plném andělů. Velké a krásné role jej potkaly i v činohře. Rytíř DES GRIEUX v Manon Lescaut, KRISTIAN v Cyranovi nebo jeho nejoblíbenější AMADEUS v Amadeovi.

V roce 1996 dostal nabídku na jednu z hlavních rolí CLAUDA v pražském nastudování muzikálu Vlasy. Přibližně v téže době se stává spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které v současné době funguje jako jedno z největších a nejmodernějších studií na Moravě a je též provozovatelem divadla pro 300 lidí. S úspěchem se zde hrají především muzikálová představení VIVA MUZIKÁL 1 a VIVA MUZIKÁL 2 , což jsou koncertně divadelní show s živým devatenáctičlenným orchestrem, dále pak muzikál JEPTIŠKY a další převážně koncertní programy. To vše pod jednou střechou - G-studio centrum v Brně.

Na pražské scéně jste mohli Romana vidět v muzikálu Pomáda, kde vytvořil hlavní roli DANNYHO a jako ALBERTA ve výpravném původním českém muzikálu Monte Cristo. Hrál i v muzikálu Dracula roli NICKA, v představení velká muzikálová show a v divadle Palác Blaník v hudební komedii Miluji Tě, jsi prima, ale rychle se změň. V představení Miss Saigon hrál hlavní roli CHRISE. V Hudebním divadle Karlín roli RIFFA a později také TONYHO ve světovém muzikálu West Side Story. Zahrál si také v úspěšném muzikálu Vašo Patejdla Jack Rozparovač nebo v divadle Hybernia v pohádkovém muzikálu Baron Prášil.

Aktuálně ho můžete vidět ve skvělém představení Sugar v Městském divadle Brno, dále v novém nastudování hudební komedie Miluji Tě, ale - tentokrát v plzeňském divadle J.K.Tyla a od listopadu 2011 ve zbrusu novém muzikálu Quasimodo v pražské Hybernii. Dále ještě pokračuje v produkcích Karlínského divadla v roli PEŠKA ve slavné Noci na Karlštejně nebo v jedné z hlavních rolí muzikálu Producenti - LEO BLOOMA (opět nominace na Thálii 2007).

Stal se historicky prvním vítězem taneční Show Star dance. Natočil již 8 televizních pohádek a v současné době má roztočenou další - O dvanácti měsíčkách. Romana jste mohli pravidelně vídat na televizní obrazovce a to v seriálu TV Nova ULICE. Nejvýrazněji těď ale na diváky působí jako Karel Dvořák v momentálně nejpopulárnějším seriálu VYPRÁVĚJ. Co se týká filmových rolí - právě natáčí pokračování úspěšné komedie Marile Poledňákové "Líbáš jako ĎÁBEL".

Romanův hlas můžete slyšet na většině CD nosičů ze výše zmiňovaných muzikálů, nebo na CD Rebelové rokenrolu a Rebelové rokenrolu - zas je tu rokenrol. V roce 2006 mu vyšlo debutové album TO VĚDĚL BYCH RÁD, v roce 2007 druhé ŽIVOT JE MUZIKÁL a naposledy dvojcédé HITY Z FILMŮ & MUZIKÁLŮ (2010).

V roce 2013 se mu podařilo splnit si sen - založil (spolu s Vítkem Fialou ze skupiny Lokomotiva) petičlenou kapelu s názvem Fantastic 80's. Vystupují živě s největšími hity 80.let a to oblečeni do módních výstřelků té doby.


TOPlist