Antoinetta - královna Francie


David Uličník

David Uličník

S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Stal se interpretem náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na divadelní cenu Thálie. Mezi největší úspěchy v tomto žánru zařadil Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon.

Mezi českými interprety drží David pozoruhodný rekord. Během krátkého času měl možnost účinkovat v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i ve světě. Pod vedením Caspara Richtera, šéfdirigenta Vídeňských spojených scén, se podílel na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass(Mše), představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Své úspěchy na tomto poli završil titulní rolí v prubířském kameni bernsteinovského repertoáru, groteskní opeře Candideve Státni opeře Praha. Z dalších rolí moderního repertoáru na pomezí vážné hudby si cení zejména koncertního nastudování Gershwinovy opery Porgy a Bess, ve které zazářil jako záporný hrdina Sportin´Life.

Je členem vokální senzace 4TET. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností sklízí úspěchy doma i v zahraničí jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace. Na svém kontě mají již tři řadová alba, která jsou ověnčena řadou ocenění, včetně zlatých a platinových desek. Na svém výletě do světa populární hudby David představil několik zajímavých hudebních ukázek. Album Hladina zvlněná je důkazem, že i v tomto žánru lze natočit písně s inteligencí a vkusem. Jako host vánočního turné Evy Urbanové pak uvedl českou verzi velkého francouzského hitu Znamení z repertoáru zpěváka Johhnyho Hallydaye.

David svůj současný koncertní program Tenor bez fraku zaměřil především na populární italské canzonety a operní árie známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe. Na technice klasického zpěvu proto již řadu let spolupracuje s uznávanou profesorkou Martou Boháčovou.


TOPlist