Antoinetta - královna Francie


Jitka Jackuliak

Jitka Jackuliak

Jitka Jackuliak roz. Osičková se narodila 19. 3. 1987 v Klatovech ve znamení Ryb. Do svých devatenácti let žila v Hranicích na Moravě, kde vystudovala Střední soukromou odbornou školu obor Obchodní akademie. Její pěvecké začátky připisuje hudební skupině EFEKT, se kterou hrála 7 let po celé ČR. Následovalo čtyřleté studium na JAMU v Brně, obor Muzikálové herectví v ateliéru doc. Jany Janěkové. Toto období považuje za nejvýznamnější ve svém životě v mnoha ohledech.

V posledním ročníku studia si zahrála mnoho krásných rolí ve Studiu Marta a v Divadle na Orlí jako např. Markéta (Líbej mě, líbej), Ethel McCormack (Footloose/Tanec není zločin), Rita Racine (Taneční maraton na Steel Pier). Absolvovala v roli královny Alžběty I. v představení Pokrevní sestry/Bloodsisters. V roce 2013 se přestěhovala do Prahy, kde hraje v Divadle na Vinohradech (Nesnesitelné svatby) a v muzikálu Antoinetta - Královna Francie (Markýza de Tourzel).

Její první televizní seriálovou rolí se stala postava Denisy v druhé sérii seriálu Znamení koně. Kromě tance, zpěvu, herectví a dabingu se věnuje sebepoznání duše, těla a ducha prostřednictvím návratu k přírodě a kořenům...


TOPlist