Antoinetta - královna Francie


Josef Vágner

Josef Vágner

Narodil jsem se v Praze 17. 7. 1990 ve znamení Raka. Studuji gymnázium English College.

S hudbou jsem začal už odmalička. Od pěti let jsem začal chodit do sboru a na klavír. V osmi letech jsem přešel na solový zpěv k profesorce Státní konzervatoře Praha k Lídě Nopové, která mě doporučila Karlovi Svobodovi pro roli malého Alberta do muzikálu Monte Cristo. Za tuto roli jsem od něj dostal první symbolický honorář – čínský dolar. Později jsem se zúčastnil pěti kolového konkurzu na roli Gavroche v Bídnících a povedlo se mi roli získat. Po účinkování v Miss Saigon mi nabídl producent Oldřich Lichtenberg a autor hudby Michal David angažmá v Kleopatře. Dostal jsem roli Ptolemaia, bratra královny. V divadle Kalich jsem hrál postavu kolportera v muzikálu Jack Rozparovač. Teď zpívám už v šestém muzikálu. V divadle Hybernia hraji postavu Stevena v obnoveném muzikálu Drácula.

Souběžně s Jackem jsem rád přijal nabídku pana Jiřího Suchého zahrát si v Semaforu. Společně s ním, s Jitkou Molavcovou a dalšími hraji a zpívám ve hře Pokušení svatého Antonína a sice roli mladého mnicha Hilariona, který se dostal na scestí.

Moje první písnička, kterou jste mohli slyšet v našich rádiích a v televizi má název Mně sílu dáš. Je to irská balada s textem Eduarda Krečmara. Písnička se dostala do rotací mnoha rádií a slušně zabodovala na Českém rozhlase 1 – Radiožurnálu v hitparádě Česká dvanáctka. Písnička získala 12x první a několikrát druhé místo a tím i Platinovou Českou dvanáctku.

Pro Českou televizi jsem písničku Mně sílu dáš zpíval v hudebním pořadu Vladimíra Hrona Abeceda hvězd. Společně se svými sourozenci a tátou Karlem Vágnerem coby Vágner Family jsme byli hostmi pořadu Miroslava Donutila v Lucerně, který natáčela a vysílala také Česká televize. A do třetice jsem se zúčastnil přímého přenosu udělování cen Zlatá hokejka v Karlových Varech, kde zpíval také Karel Gott, Petr Kolář a skupina Chinaski.

Pro mezinárodní charitativní hnutí Stonožka jsem nazpíval česky i anglicky hymnu norského skladatele Arne Bendiksena Never Be Alone, česky s názvem Nezůstávej sám. Se svým minirecitálem jsem navštívil několik "stonožkových" škol, v rubrice akce jsou vypsány další moje vystoupení, např.na Blanických poutích a na dalších akcích pro děti i dospělé.


TOPlist