Antoinetta - královna Francie


Iva Marešová

Iva Marešová

Česká zpěvačka, herečka, kytaristka a textařka.

Hudbě se začala naplno a profesionálně věnovat, když se stala spoluzakladatelkou kapely Deset očí, která však v dubnu roku 2007 ukončila svou činnost. Iva se tak naplno věnovala muzikálu a hudbě Michala Pavlíčka. Prošla muzikály Excalibur, Obraz Doriana Graye, Božena Němcová nebo Dáma s kaméliemi, které uvádělo divadlo TaFantastika.

Není tomu tak dávno, co se dala dohromady s kapelou 999 a vrací se tak k jemnějším melodickým rytmům. Hudba ve stylu rock - folk - akustika Ivě a jejímu hlasovému projevu velmi sluší, tím víc, když "patronem" jejího projektu se stal významný kytarista a hudebník Michal Pavlíček a propůjčil Ivě s kapelou několik svých písniček.

Iva s kapelou vydala debutové CD Na křídlech koní, jehož křest proběhl 28. října 2008 v divadle v Celetné, a to nejen za účastí mnoha nadšených diváků, ale také doprovodných hostů, kteří zahráli nebo zazpívali společně s Ivou a kapelou (Vojtěch Dyk, Václav Noid Bárta, Michal Pavlíček).

Kapela je mimo Ivy sestavená z muzikantů, kteří za sebou mají bohaté hudební zkušenosti a jejichž jména jsou spojována s výraznými počiny na hudebním poli - Michael Vašíček, Jaroslav Friedl , Karel Macálka, Jíra Meisner a Petr Toman.


TOPlist