Antoinetta - královna Francie


Tomáš Bartůněk

Tomáš Bartůněk

Tomáš Bartůněk se narodil a studoval v Praze. Opernímu zpěvu se začal věnovat již během studia na vysoké škole, kdy navštěvoval soukromé hodiny u profesora Z.Jankovského a I.Kusnjera. Po úspěšném absolvování vysoké školy mu byla nabídnuta spolupráce s operním souborem Státní opery Praha, kde pravidelně hostoval v celé řadě inscenací. Vedle tohoto hostování v roce 1993 vstoupil do angažmá v Divadle J.K. Tyla v Plzni, kde s úspěchem ztvárnil široký repertoár rolí našich i světových skladatelů.

Během své profesionální pěvecké dráhy se T.Bartůněk představil nejen na předních operních scénách u nás i v zahraničí (Švýcarsko, Německo, Rakousko, Polsko), ale také na mnohých jevištích koncertních sálů jako interpret vážné hudby. V jeho širokém repertoáru nalezneme nejen písňové cykly, ale i díla oratorní a kantátová. Spolupracoval s předními dirigenty a uměleckými soubory, byl hostem renomovaných mezinárodních hudebních festivalů (Pražské jaro, Bratislavské hudební slavnosti, Festival of Perth).

T. Bartůněk našel zároveň uplatnění v produkci naší muzikálové tvorby, kde se stal představitelem titulních rolí, i když se tomuto oboru věnoval pouze okrajově.

Pro svůj široký umělecký záběr a výrazný hlasový talent patří T.Bartůněk v dnešní době ke špičkovým umělcům svého oboru.


TOPlist